Bilgilendirme Kitapçıkları

Veli Bilgilendirme Kitapçığı

Yumuş Turizm Veli Bilgilendirme Kitapçığı

Yumuş Turizm Veli Bilgilendirme Kitapçığı

Sayın Veliler,

 

Yeni eğitim öğretim yılında okulunuzun servis hizmeti firmamız tarafından sağlanacaktır. Uzun yıllar öğrenci ve personel taşıma sektöründe faaliyet gösteren firmamız, öğrenci taşıma hususunda güvenli araçları ve alanında eğitim almış uzman personeli ile hizmet vermekte, öğrenci taşımanın gerektirdiği özen ve hassasiyete dikkat etmektedir. Öğrenci taşımanın gerektirdiği özen ve hassasiyete dikkat ederken, verilen hizmetin önemli konumunda bulunan velimiz ile sürekli iletişim halinde olmak, birtakım hususlarda ortak hareket etmek ve bu hususlara dikkat etmek; şüphesiz ki verilen hizmetin kalitesinde artış sağlayacaktır.

 

Kaliteli, sorunsuz, güvenli servis hizmeti için velilerimiz tarafından da dikkat edilmesi gereken ve bilinmesi gereken bazı önemli hususlar;

  • Öğrencilerimizin, servis şoförünün belirlediği saatte, servis biniş noktasında, servis aracına binecek şekilde hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirlenen saatte öğrencimizin hazır bulunmaması durumunda servis aracı öğrenci için bekleme yapamaz ve güzergaha devam eder. Belirtilen saatten önce gelen servis aracı ise belirtilen saate kadar öğrenciyi beklemek zorundadır.
  • Öğrencimizin servis aracını kullanmayacağı durumlarda servis şoförüne, servis şoförüne ulaşılamaması durumunda ise okul servis sorumlusuna durumu bildirmeniz önem taşımaktadır.
  • Öğrencilerimizin “sabah servis kullanıp fakat akşam servisi kullanmayacağı” durumda ya da “sabah servis kullanmayıp akşam kullanacağı” durumda muhakkak servis şoförü ya da Okul Servis Birimi’ne durumu bildirmeniz gerekmektedir. Servis yoklamasında sabah olmayan öğrencinin akşam da olmadığı, sabah gelen öğrencinin ise akşam da servis kullanacağı varsayılarak servis aracı hareket eder ve bu gibi durumlarda öğrencimiz mağdur durumda kalabilir.
  • Servis Hizmet Sözleşmesi, sözleşmenin yapıldığı tarihteki ikamet bilgileriniz için geçerlidir. Öğrenci ikametinde değişiklik yapılacaksa değişiklik yapılmadan önce Okul Servis Birimi ile görüşerek yeni ikametin servis durumunun öğrenilmesi olası anlaşmazlıklar için büyük önem taşımaktadır.
  • Her öğrencimiz için ayrı ayrı araç takip sistemi kullanıcı bilgisi tanımlanır. Öğrenci velisi internet üzerinden araç takip sistemini kullanarak aracı takip eder. Bunun dışında servis aracının evin önüne geldiğinde korna çalma, eve yaklaştığında telefon etme ve ev kapı zilini çalması gibi uygulamalarla öğrenciye veya velisine bilgi verilmesi mümkün değildir.
  • Okul Servis Birimi araç değişikliği, personel değişikliği ve velilere bilgi iletilmesi gereken durumlarda bilgi akışını öncelikle kısa mesaj servisi ile sağlamaktadır. İletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda lütfen yeni bilgilerinizi Okul Servis Birimi’ne bildiriniz.
  • Araç rehber öğretmeni, öğrencilerimizin güvenli bir şekilde servise binmesinden, güvenli bir şekilde seyahat etmesinden ve güvenli bir şekilde araçtan inmesinden sorumludur. Kreş, anasınıfı, ilköğretim1, ilköğretim2, ilköğretim3 ve ilköğretim4’te okuyan öğrencilerin velisi sabah servis biniş noktasında öğrencisini araç rehber öğretmenine teslim etmesi ve akşam servis iniş noktasından ise öğrencisini araç rehber öğretmeninden teslim alması gerekmektedir.
  • Okul Servisi Birimi’ndeki kayıtlı adresinizden başka bir adrese öğrencimizin bırakılması isteği ancak önceden veli tarafından verilen yazılı dilekçe ve araç koltuk kapasitesi ile araç güzergahında problem olmaması koşuluyla gerçekleşebilecektir. Servis şoförü ve araç hostesinin öğrenci isteği doğrultusunda veya veli isteği doğrultusunda öğrenciyi başka bir adrese götürme yetkisi yoktur.

 

Yukarıda belirtilen konuların dışında her türlü şikayetinizi, servis araçlarında ve personelimizde gözlemlediğiniz olumsuzlukları ve de duymaktan mutluluk duyduğumuz memnuniyet bildirimlerinizi de tarafımıza bildirmeniz hizmet kalite anlayışımız için büyük önem taşımaktadır.

Vereceğiniz destekler için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Yumuş TURİZM

Bir cevap yazın